Avots — pixabay.com

3 veidi kā tehnoloģijas uzlabo personāla atlasi

staffin
3 min readOct 2, 2020

--

Personāla atlases automatizācija un digitalizācija ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā būtiski transformēt atlases procesu, neieviešot jaunas procedūras, politikas, stratēģijas. Rezultāts būs tūlītējs, jo sistēmas lietošana likvidē visus manuālos darbus — sludinājumu publicēšanu katrā kanālā, pieteikumu šķirošana e-pastā, datu saglabāšana mapēs (folderos), informācijas atjaunošanu Excel, saziņu ar kandidātiem elektroniski, un protams, datu apstrādes noteikumu īstenošanu. Tik daudzas darbības, kas nepievieno vērtību rezultātam, bet ir administratīvais darbs, ko nepieciešams veikt. Šo darbību automatizācija ir ieguvums pats par sevi, bet tas gan nav vienīgais. Tālāk apskatīsim vēl citus ieguvumus, ja personāla atlase tiek automatizēta, izmantojot digitālu risinājumu.

1. Paaugstināta produktivitāte

Lai publicētu darba sludinājumus dažādos kanālos, izskatītu daudzos, arī nepiemērotos CV, norunātu interviju laikus ar kandidātiem, paiet pietiekoši daudz laika. Tāpat, lai strukturētu informāciju un būtu to iespējams konstruktīvi izvērtēt, veikt kandidātu atbilstības novērtēšanu izvirzītajām prasmēm.

Kā iespējams ātrāk atlasīt nepieciešamo darbinieku, nekompromitējot kvalitāti? Automatizējot atlasi!

2. Paaugstināta atlases kvalitāte

Ja viss process tiek veikts manuāli, tad uzņēmums paļaujas vien uz cilvēka spējām un ierobežojumiem rezultāta sasniegšanā, bet cilvēki mēdz aizmirst reģistrēt informāciju, viņu uzmanība nepieciešama citai aktualitātei, viņu emocijas ietekmē komunikāciju, un daudzu darbību apjoms rada stresu, kā rezultātā cieš ne tikai darbinieka atlase, bet arī atlases speciālista spēja funkcionēt. Cilvēki nav neievainojami un ar neierobežotiem resursiem, tāpēc tiek pieļautas kļūdas atlasē, kā arī rodas pārpratumi, kas ietekmē kvalitāti.

Pretēji neparedzamajam cilvēka darba sniegumam, atlases programmatūra darbojas konsekventi, vienmēr nodrošinot funkciju izpildi atbilstoši noteiktajiem standartiem.

Automatizējot atlasi, kvalitāte pieaug ne tikai tāpēc, ka programmatūra darbojas nemainīgi, bet arī tāpēc, ka tā sniedz iespēju publicēt darbinieka vakances informāciju plašākā mērogā, automātiski nododot datus nepieciešamajos kanālos, sasniedzot plašāku kandidātu loku. Tā uzņēmums arī pavairo iespēju sasniegt vairāk kvalitatīvos kandidātus.

Papildus, katra atlases programmatūra ir fokusēta uzlabot kandidāta pieredzi, jo tas ir vienmēr bijis atlases procesa liels negatīvais aspekts, kas atstāj nelabvēlīgu ietekmi uz darba devēja tēlu. Sazināšanos ar daļu no kandidātiem, uzņēmumi vienmēr ir attaisnojuši ar resursu un laika trūkumu, jo katram kandidātam, virzoties pa atlases soļiem, sūtīt informāciju nav iespējams. Pretēja situācija ir izmantojot atlases programmatūru, kur katrai situācijai iespējams radīt uzņēmuma kultūrai atbilstošu ziņu. Tas parāda profesionalitāti, interesi par kandidātiem, spēju radīt pārredzamu un saprotamu komunikāciju, patīkamu pieredzi abām pusēm. Svarīgi atcerēties, tāpat kā jebkura cita sadarbība, balstās uz divu pušu vienošanos, un darba devējs nevar ieņemt vienpusēju nostāju. Darbiniekam nepieciešams darbs tikpat ļoti, kā darba devējam nepieciešams darbinieks.

3. Paaugstināta objektivitāte

Protams, ka vieniem personāla atlases speciālistam ir labāk attīstīta intuīcija par kandidāta piemērotību, nekā citiem kolēģiem. Tas balstās ilggadējā pieredzē, kur speciālists ir dzirdējis gandrīz katru teikumu neskaitāmas reizes dažādās izteiksmēs, un principā jau var strādāt arī kā melu detektors. Šim faktam ir arī monētas otra puse — veidojas pieņēmumi, aizspriedumi, stereotipi, kas var ietekmēt atlases speciālista vēlmi izzināt visus apstākļus un būt atvērtam citādākai pieredzei, dažādībai.

Lai gan subjektivitāti nav iespējams izslēgt, ir iespējams vairot objektivitāti, izmantojot datus, ko pastarpināti iegūst atlases programmatūra. Dati sniedz plašāku skatījumu uz darba izpildi.

Atlases speciālists var izvēlēties labākos atlases kanālus, objektīvi spriest par nākošo līdzīgu amatu aizpildīšanas laiku, uzdot jautājumus, kāpēc kāds no gadījumiem ir bijis atšķirīgs, un tādējādi daudz efektīvāk novirzīt uzņēmuma līdzekļus tur, kur ir lielākā atdeve.

Rezultāta sasniegšanas veidam ir nozīme

Globālā līmeni pieaug pieprasījums pēc augstākas izpildes, pēc augstākas produktivitātes, kas bieži rezultējās darbinieku pārstrādāšanās un izdegšanā. Vai ir nepieciešams sasniegt mērķi, neskatoties uz to, ko tas ir prasījis? Atbilde ir — tam nav vajadzības. Atlases programmatūra ir papildus resurss atlases speciālistiem darba izpildē, kas ļauj uzņēmumam gudri pārvaldīt visus pieejamos resursus — programmatūru un cilvēkresursus.

Latvijā radītā atlases programmatūra STAFFIN ļauj personāla atlases speciālistam vai vadītājam realizēt visas augstāk minētās iespējas, un vēl vairāk.

STAFFIN ir interneta pārlūkā lietojama personāla atlases sistēma. Pieejama vienmēr un visur, palīdzot automatizēt manuālās darbības, kas sniedz iespēju par 50% vairāk laika veltīt kandidātu novērtēšanai.

STAFFIN ir sistēma tiem personāla atlases speciālistiem, kuri pievieno biznesam vērtību.

Sāc lietot STAFFIN jau šodien! Zvani +371 2771400 vai raksti uz e-pastu — join@staffinhr.com

--

--

staffin
staffin

Written by staffin

With Staffin, it is easy to find qualified applicants, automate the processing of recruitment information and reduce the time spent on recruitment by 50%.

No responses yet